İspanya, Japonya’daki rugby Dünya Kupası’nda play-off’a mahkum edildi

//İspanya, Japonya’daki rugby Dünya Kupası’nda play-off’a mahkum edildi

İspanya, Japonya’daki rugby Dünya Kupası’nda play-off’a mahkum edildi

İspanya, Japonya’daki rugby Dünya Kupası’nda play-off’a mahkum edildi

27 Mar 2020, 7:22 pm CET

Koronavirüs

16 Mart’ta Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm spor müsabakalarının iptal edilmesi ve NFL Vakfı’nın COVID-19 hastalığına karşı mücadele çabalarının bir parçası olarak 3,5 milyon dolar katkıda bulunmasıyla bağış yapılmaya başlandı.

NFL ailesinin bağışları, Amerikan Kızılhaçı, Bob Woodruff Vakfı, Boys gibi ülke çapında faaliyet gösteren 10 hayır kurumu aracılığıyla kanalize edilmiştir. Amerika Kız Kulüpleri, CDC Vakfı, GENYOUth Vakfı, Gezici Amerika Yemekleri, Kurtuluş Ordusu, Rubicon Takımı, Birleşik Yol ve Yaralı Savaşçı Projesi.

NFL Komiseri Roger Goodell yaptığı açıklamada, „Hepimiz COVID-19 salgınından etkilendik. Artık evde ve güçlü kalabilmek için her zamankinden daha fazla bir araya gelmemiz gerekiyor,“ dedi. „NFL, bu belirsizlik dönemini birlikte atlatabilmemiz için desteğimizi sağlamanın yollarını aramaya devam edecek.“ Bu ilk bağışlara ek olarak, NFL ailesi COVID-19’un ülke geneline yayılmasını sınırlamaya yardımcı olmak için #StayHomeStayStrong ile birlikte çalıştı.

Bu çabanın bir parçası olarak, 50’den fazla NFL oyuncusu, koçu ve efsanesi bir araya gelerek hayranlarla evde kalmakta buldukları güç ve ülkeye ne kadar yardımcı olduğu hakkında paylaşılabilecek bir Kamu Hizmeti Duyurusu (PSA) oluşturdu. sorumlu eylemleri. Lig ayrıca bu süre zarfında ülkeyi NFL ile birlikte her gün 60 dakikalık egzersiz yapmak için evde # NFLPLAY60’a davet ediyor.

Geçen hafta NFL, American Heart Association ve United Way gibi hayırsever ortaklarla ortaklık kurarak öğrenciler, ebeveynler ve öğretmenler için bir dizi ücretsiz dijital öğrenme ve sağlık kaynağı başlattı. Bu kaynaklar yaygın olarak paylaşılmaktadır ve şu anda http://www.nfl.com/play60 adresinde bulunmaktadır.

Ocak ayının sonundan bu yana, NFL Müzayedesi, CDC Vakfı ve Dünya Sağlık Örgütü yararına, önce Çin’e özgü çabalar için ve şimdi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bir koronavirüs müzayedesine ev sahipliği yaptı. Oyunlarda ve özel deneyimlerde kullanılan imzalı hatıralara teklif verebilecek hayranlar.

Lig, 23-25 ​​Nisan’da gerçekleşecek olan NFL College Giveaway’in bir parçası olarak, COVID-19 pandemisinden önemli ölçüde etkilenen kişilere ek yardım sağlamak için hayırseverlik ve bağış toplamayı dahil etmek için kapsamlı bir plan üzerinde çalışıyor.

Katalan Futbol Federasyonu bir ERTE duyurdu

Koronavirüs testi pozitif çıkan tüm sporcular

NFL, yaptığı açıklamada önümüzdeki haftalarda daha fazla ayrıntı açıklayacaklarını söyledi. Bu küresel halk sağlığı acil durumu sırasında, NFL 32 ekibin tümü, sağlık otoriteleri ile yakın işbirliği yapmaya devam ediyor. 

İspanyol Rugby Federasyonu (FER), bu Salı günü Rugby Europe’a (RE) bir nüshasını World Rugby’ye (WR) göndererek hakemler Komisyonu’nun maçın videosunu inceleyebilmesi için bir talepte bulunduğunu bildirdi “ tahkim davasının kasıtlı olarak kısmi olması durumunda „.

20 Mar 2018, 18:19 CET

FER, RE’nin söz konusu tahkim davasının „Romanya’nın çıkarlarını destekleyip desteklemediğini ve eğer öyleyse, buna göre hareket etmesini“ araştırmasını talep ediyor.

Federasyon, „Bunun için İspanya’ya zarar verdiğini düşündüğümüz tahkim hataları hakkında kapsamlı bir rapor sunuyoruz“ diye ekliyor.

Federasyon, „herhangi bir spor performansında geçerli olması gereken tarafsızlık ilkesinin ihlal edildiğini anlıyor. Bu maç sonucunda Romanya Federasyonunun çıkarları doğrultusunda hakemin Rumen olması, gerekli tarafsızlığı bozuyor, o zamandan beri saygı duyulmayan bir çıkar çatışması var. „

FER ayrıca „19 Şubat’ta, yani XV del León’un Madrid’de Romanya’yı mağlup etmesinden ve Japonya’daki Dünya Kupası’na doğrudan katılmak için kendine bağımlı hale gelmesinden bir gün sonra, FER çoktan Rugby Avrupa Başkanı’na sordu ( RE) Hakem Komisyonu, Patrick Roben, Belçika ile son günkü maç için atanan hakemleri değiştirecek. „

„Sebep, hakemlerin Romen olması, tam olarak İspanya’nın meydanda oynayacağı takımın uyruğu değildi, nihayet Pazar günü olduğu gibi, bu nedenle en uygun görünmüyordu.“ Beyan.

Bununla birlikte, Rugby Europe’dan „FER’in şikayetini dikkate almadılar ve randevunun birkaç hafta önceden sabitlendiğini, hakemin RE panelinin bir parçası olduğunu ve bu nedenle onu değiştiremeyeceklerini savundular. Evet bu Fransız Michel Arpaillange olan ‚Maçtan Sorumlu Komisyon Üyesi‘ olarak değiştirildi.

FER’e göre, bu Pazar Belçika ile İspanya arasında Brüksel’de oynanan maçın hem Ragbi Avrupa Hakem Komisyonu Başkanı hem de ‚Maç Komiseri‘ Rumen hakemi performansının dikkatlice analiz edileceği ve tam anlamıyla bir maç bekledikleri konusunda uyardı. tarafsız tahkim. „

FER, „bu hakemlerin atamalarının sürdürülmesinin, herhangi bir spor faaliyetinde kaçınılması gereken bir durum olan, çıkar çatışmalarını teşvik eden şeffaf bir yarışmanın garantisini kırdığını düşünüyor. Üç hakemin Romanya Federasyonuna ait olduğu gerçeği, bazıları Aynı sorumluluk pozisyonuna sahip olanların, tarafsızlıklarına olan güvensizliği tetikledi. Bu basit şüphe, İspanya Federasyonu’nun talebini değerlendirmek için yeterli olmalıydı „.

„Yasa kesinlik gerektirmiyor, daha çok tarafgirlik korkusu gerektiriyor ve bununla ilgilendiğimiz durumda durum buydu. Aslında, önceki Cumartesi İngiltere-İrlanda maçından bir yan hakem, tarafsızlığa göre daha az belirgin nedenlerle değiştirildi. Karşılaştığımız maç durumunda verilenler en iyi canlı bahis sitesi hangisi, „diye ekliyor İspanyol ragbisinin yönetim organı.

Benzer şekilde FER, „World Rugby tarafından belirlenen davranış kurallarının ihlal edildiğini, çünkü Ek 1.7’deki Kural 20, oyun alanı içinde veya dışında zarar verebilecek hiçbir davranış veya faaliyetin benimsenmeyeceğini belirlediğinden, Halkın bir partinin dürüstlüğüne ve düzenli davranışına duyduğu güven. Karşılaştığımız durumda, bu güveni garanti etmeyen koşullar ortaya çıktı. „

„Öte yandan, Dünya Rugby Yönetmeliği 18 6.1b, Tüzük ve / veya yönetmeliklerin ihlali durumunda, bir maçın sonucunu ve / veya bir maçın tekrarını iptal etme olasılığının bulunduğuna, „İspanyol federasyonunu ekliyor.

Tarafsızlık iddiasının yerine getirildiğine dair kanıtların bir katkısı olarak FER „, İspanyolların çıkarlarının açıkça kanıtlandığı maçın gelişimi sırasında hakemin 19 eyleminin toplandığı bir video sunmuştur. toplantı sırasında oyun zarar gördü „.

„ERF, bu maçta olanlardan rugby görüntüsü zarar gördüğünden, World Rugby’nin oyunun tekrar oynanmasına izin vereceğine güveniyor“ diyor.

Son olarak, FER „maç sonunda ruh halini kontrol etmeyen bazı oyuncuların tepkisinden bir kez daha pişmanlık duyuyor.“

İspanyol ragbi takımı, geçen Pazar günü Brüksel’de Romen Vlad Iordachescu’nun hakemliği ile Belçika’ya 18-10 mağlup olduklarında Japonya’daki 2019 Dünya Kupası elemelerinin nasıl ellerinden kayıp gittiğini gördü. İspanya’nın mağlubiyetiyle Romanya, doğrudan Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanan ülke oldu.

seçicinin tepkisi

Milli takımın teknik direktörü Santiago Santos, maçın sonunda „taraflı bir tahkim“ olduğunu ve bunun „tarafsız“ olmadığını belirtti.

Santiago Santos oyuncuları, XV del León’un bazı üyeleri tarafından kovalandıktan sonra korunan çimleri terk etmek zorunda kalan çatışmanın hakeminin performansına son derece üzüldü. Milli takımın kaptanı Jaime Nava daha sonra bunun için özür diledi.

İspanyol oyuncu, „Ben kaptanım ve hakemin zulmünden dolayı özür dilerim. Bu son görüntü bu sporla veya bu takımın değerleriyle uyuşmuyor“ dedi ancak İspanyol oyuncu, „Bunu anlamalısın. bu rüyanın bir parçasını aldık. „

Rugby Europe’un İspanya’nın şikayetlerine yanıtı

İspanya, Japonya’daki rugby Dünya Kupası’nda play-off’a mahkum edildi

İspanya için, tarihinde ikinci kez bir rugby Dünya Kupası için sınıflandırmasını imzalamak için Belçika sahasında kazanmak yeterliydi. Kaybetti ve play-off’a mahkum oldu, önce Portekiz’e karşı ve kazanırsa Samoa ile yüzleşmek zorunda kalacak. Rugby Europe’un başkanlığını Rumen Octavian Morariu yapıyor. 

10 ila 12 yaş arası çocuklara yönelik uluslararası turnuva olan Danone Nations Cup Organizasyon Komitesi, 20 yıllık bir tarihte ilk kez Cakarta’da (Endonezya) yapılacak olan dünya finalini önümüzdeki Ekim ayında iptal etme kararı aldı. COVID-19 salgını, DNC’yi bir açıklamada bildirir.

24 Nis 2020, 3:49 pm CEST

Koronavirüs

Mevcut pandemi durumunda, Danone Uluslar Kupası önceliği tüm turnuva katılımcılarının, ebeveynlerin, destekçilerin, işçilerin, gönüllülerin ve ortakların sağlık ve güvenliğini korumaktır.

DNC, yerel ve küresel düzeyde ana yetkililerle görüşmelerden ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) tavsiyelerini takiben, sağlık krizinin evrimi ve belirsizlikler nedeniyle dünya finalini ve ayrıca İspanya’daki aşamayı iptal etti. önümüzdeki ayların spor ve eğitim panoraması.

By | 2021-02-13T19:12:28+01:00 Juli 5th, 2020|blog|0 Comments